berlin

15. dubna 2015 v 20:10 | P. |  Články
Ahoj! Ano, jeden z důvodů, proč jsem opět měla tak dlouhou pauzu, je návštěva Berlína. Prožila jsem zde týden a tak bych vám chtěla říct nějaké dojmy z památek, nákupů (mega dlouhé povídání o primarku) a tak :)


Když vezmu celkově berlín, opravdu jsem byla zvědavá. Kvůli 2. světové ho provází dlouhá historie, což je tak jediné, co jsem věděla, kromě toho, že tam byla kdysi Berlínská zeď a taky je tam Braniborská brána, a to si nepřipadám jako nějaký barbar, jenom se o tom nějak moc nemluví. Upřímně, měla jsem tu čest vidět právě East Side gallery u Berlínské zdi, parlament, prostě přesně to, co na vás vybafne, když se podíváte do tusristického průvodce. Ano, bylo to hezké, příjemné, ale po pár hodinách jsem opravdu ztrácela nervy nad davy lidí, ve kterých máte hledat svojí skupinu a ještě si v klidu prohlídnout památku, to je něco, co vážně nesnáším, probíjet se davy lidí. Celkově mě Berlín zklamal například nad Prahou. Nemá absolutně tak hezké centrum, v Praze mě vždycky baví poflakovat se těmi uličkami, kde jsou staré byty a zdobené domky a obchody, tady je to prostě šeď z bloků a po chvíli mě to docela deprimovalo musím přiznat. Například v metru a odlehlých uličkách mě hrozně zklamala špína, stalo se mi, že jsem se štítila šlápnout na schod a to jsem měla na sobě kanady, nevím, jestli je to tím, že se při takovém počtu turistů a takové velikosti města nedá korigovat pořádek, ale celé centrum bylo čisté, zametené a v pořádku, takže...


Dále jsem samozřejmě chtěla něco nakoupit a pro takové věci mi byl k dispozici Alexanderplatz, což je poměrně známé místo pro nákup. Asi halvěn protože je tady Primark, no, tím začneme. Primark mě strašně zklamal a jak jsem byla asi tak rozmazlená těmi hauly, kde si lidi nakupují naprosto perfektní věci za pár euro, tak mě čekala docela ledová sprcha. Všechny věci, které se mi líbily, byly z dobrého materiálu, protože triko, na kterém vidíte, že se pomalu rozpadá samovolně, mi nestojí ani za euro, jednoduše ty v+ěci, které se mi opravdu líbili, stály 10 euro a více. Prostě při mém rozpočtu, kdy jsem tam měla celý týden žít, se mi to zdálo jako výsměch si koupit věci teřba za 40 euro a tak sjem odešla s jedním tričkem. Nemsuí to být váš případ, jenom počítejte s tím, že si spoutu věcí rozhodně nevyzkoušíte, že se budte muset s těmi lidmi docela prát a tak :) Ostatní obchody mi přišly v pořádku, úplně stejné, jako v Čechách, kolikrát i s českou cenovkou :D

Ještě jedna věc, co se týče obchodů a lidí, je prostě strašně individuální, jací jsou němci. Za tu dobu jsem narazila na lidi například v obsluze, kteří by s epro vás roztrhli a taky lidi, které zjevně obtěžuje, že si u nich chcete koupit kafe a ještě se na vás tváří, že by vám to nejradši chrstli do obličeje. Pořád tak nějak nemám názor :)

Celkově má ale Berlín hrozně zvláštní atmosféru, které ještě přidávalo deštivé a zamračené počasí. Nebránila bych se tomu navštívit další německé město, aspoň pro nějaké to porovnání.

To by bylo ode mě asi vše, dejte mi vědět, které zajímavé město jste naposledy navštívili vy :)

xoxo, P.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nany Nany | E-mail | Web | 16. dubna 2015 v 23:52 | Reagovat

V Berlíně jsem snad nikdy nebyla, ale ani mě to neláká,nejsem zrovna typ člověka, který by coural po památkách a podobných věcech, tak jsou pro mě vlastně návštěvy takových měst úplně zbytečné.
Musím ale říct, že dnes jsem byla skoro až okouzlena. Jely jsme s kamarádkou do Prahy. Většinou vystrčím čumák jen na okraj, kde je velký obchoďák, kde je všechno, co člověk potřebuje, tak se do centra moc nedostanu. Daly jsme si krásnou procházku, na chvilku jsme si u Vltavy sedly a bylo to naprosto úžasné, skoro jsem zapomněla, jak to tam vypadá :D Jo a taky miluju ty naše pražské uličky, to je něco naprosto božího!

2 lilienviv lilienviv | Web | 30. května 2015 v 22:18 | Reagovat

V Berlíně jsem nikdy nebyla, co se týče východního Německa tak nejdál v Drážďanech :D Ale dost mě to překvapuje, hlavně to s obsluhou. Bydlím už 3 roky v Bavorsku, a za tu dobu na mě byl někdo v obchodě nepříjemný tak dvakrát. Asi mám štěstí na prodavače :D Jinak Německý PRIMARK je (prý) o dost horší než ten anglický, což bude asi pravda, protože já si z Londýna za ca 30 liber přivezla tolik věcí, až se mi to nevešlo do kufru a musela jsem to "nastrkat" klukům ze třídy :D

Jinak jestli se někdy podíváš do Bavorska, doporučuji města Regensburg a Nürmberg. Nádherná architektura i atmosféra, něco co na komunistickém východě neuvidíš ;)

3 liketeenspirit liketeenspirit | Web | 7. července 2015 v 13:12 | Reagovat

[1]: Praha je Praha, v tomhle jsem velkej patriot asi, ale Praha je nejvíc kouzelná:)
[2]: Dalo by se to omluvit asi tím, že je to dost vytížená turistická destinace, ale zároveň nedalo, protože proč tam teda pracujou lidi, co na to nemaj nervy no.. :D
Jinak Bavorsko určitě plánuju, tak do tří let se mi to povede :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama