2016, please, be good

7. ledna 2016 v 19:43 | P. |  Ze života
Ahoj! Každý rok, když nastane přelom prosince a ledna, vyrojí se plno článků na téma bilancování a podobně. Ačkoliv jsem takový článek prozatím vynechávala myslím každý rok, tentokrát mám nějakou potřebu si trochu v hlavě srovnat ten nepořádek, co mi tam ještě z roku 2015 zůstal.

Uf, jak jsem dlouho nepsala nic jiného, než zprávy do chatu a referáty, tak mi to moc nejde. Musím se přiznat, že neutále něco přepisuju a mám docela problém formulovat věty. Možná vám tenhle článek dá nějaké odpovědi, proč ta pauza byla tak dlouhá...

Doteď si živě pamatuju přesně ten den i minutu, kdy rok 2015 začal. Po hádce s jedním ze svých nejbližších jsem se šla provětrat ven asi deset minut před dvanáctou a pak jen nezúčastněně sledovala, jak se mi mění čísla na displeji. Púlnoc jsem rozeznala pouze příšerným hlukem z petard. A tehdy jsem začala věřit na rčení "jak na nový rok, tak po celý rok".
Rok 2015 považuju za nejlepší a zároveň nejhorší rok svého života. Mám z něj naprosto smíšený pocit. Zároveň ho považuju za pozitivní, protože neskutečně vnímám to, jak jsem sama v sobě duševně vyrostla a alespoň trochu se v něčem našla. Jsem konečně spokojená, co mám okolo sebe za lidi. Přijala jsem odpovědnost za svoje činy. Naučila se spoustu věcí.
Zároveň vnímám to, jako by mě celý ten rok něco zašlapávalo do země. Mnohem méně teď mluvím, říkám, co si myslím, mnohem více pozvání odmítám a mnohem méně jich rozdávám. Byl to pro mě rok osobních krizí, některé nejsou ještě dořešené. Z jedné louže do druhé. Nikdy mi nezůstával klid v duši dlouho. Neustále si na mě život připravoval nové a nové lekce.
A já jsem mu za ně vděčná. Jsem vděčná za to, že můžu být tam, kde jsem, protože konečně mám od čeho se odrazit. Mám motivaci nedělat ty stejné chyby a nespálit se o ty stejné lidi. Vidíte, říkala jsem, že jsem se něco naučila.
Protože jednou ze součástí toho, jak být šťastný, je věřit, že jednou budete, že jednou bude lépe... a přenést se přes ty sračky.

xoxo, P.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama