vše o barvení vlasů hennou

3. února 2016 v 19:18 | liketeenspirit |  Krása
Ahoj!Jelikož nějak moc nehrotím nějaké zaměření blogu, vítám vás tentokrát u trochu jiného článku. Dnes to bude o mých zkušenostech s barvením hennou. když jsem si všimla, že se tenhle způsob barvení těší stále větší oblíbenosti, vzpomněla jsem si na to, když jsem chtěla s hennou začít, našla jsem strašně málo informací, které by mi mohly být užitečné.
Nechci se nějak silně pouštět do toho, co to ta henna vlastně je, protože, ale ve stručnosti, aby bylo trochu jasněji, henna je v první řadě rostlina, ze jejíchž listů se získává nadrcený prášek, který slouží jako přírodní barva, která nepoškozuje vlasy. Henna vlasy obalí, tak je zároveň zpevňuje a regeneruje. Je vhodná i pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou vlasů.
Tak, a teď trochu o tom, jak a proč jsem začala já. Po vlasech totálně odbarvených a zničených melíry jsem se přesunula na jejich barvení, abych se nějak melírů zbavila. Jelikož jsem ale jedním z těch lidí, kterým na vlasech příroda docela ušetřila a mám vlasy řídké, slabé a nekvalitní, barvení jim nedělalo dobře a chtěla jsem se přesunout na zdravější variantu. Slyšela jsem o henně, která by vlasy ničit neměla a jelikož jsem moc informací nenašla, vrhla jsem se do toho docela po hlavě. Zanedlouho jsem měla cestu do Prahy a navštívila pražský Lush, který hennu taky vyrábí, prodává se po 325 gramových kvádrech asi za 400 korun, které si zákazník naporcuje a umele podle potřeby (zde je henna slisovaná, ale na vlasy ji dostáváme v prášku). Možná se vám cena zdá vysoká, vím, že pokud máte husté vlasy po pás, ta cena opravdu vysoká být může a spotřebujete kostku asi skoro celou, ale já na mojí délku a hustotu spotřebovala asi kostičku až kostičku a půl, takže pro mě to žádná částka nebyla.
Jak jsem hennu použila:
Na henně je krásná ta rozmanitost toho, co si tam vlastně můžete přimíchat. Četla jsem různé tipy, například vám rovnou řeknu, že do henny se nepřidává olej, jelikož pak špatně chytá. Já jsem pro lepší vůni, protože henna ji má docela specifickou a mně zezačátku docela vadila, přidala skořici a trochu kakaa a také citrón, který se přidává pro červený odlesk, jelikož jsem měla hennu hnědou. Jinak, pokud máte hennu světlou, se dá do ní namíchat například heřmánek, nebo do tmavé například kvalitní káva. Následně se henna zaleje horkou vodou, nechá nabobtnat, upraví horkou vodou do konzistence hustšího jogurtu a postaví na vodní lázeň, protože čím do větší teploty se přivede, tím lépe barví, ale samozřejmě se na hlavu aplikuje, až když je teplota snesitelná.
Měla jsem zrovna štěstí, že bylo léto a mohla jsem aplikaci henny přesunout ven. Je to velice drolivá hmota, která se dostane naprosto všude, i kde byste ji vůbec nečekali, takže na sebe hlavně něco starého a pod sebe a okolo sebe hlavně hodně igelitu :)
Hennu jsem nechala působit asi 2-3 hodiny pod vrstvou igelitu, ale znám i lidi, kteří s hennou na hlavě chodí spát, tady záleží na preferencích. Následně jsem ji opláchla, tohle je taky činnost, která potřebuje hodně trpělivosti, budete potřebovat hodně šamponu, takže já většinou použila nějaký, kterým mohu pořádně plýtvat a následně jsem si pomohla i kondicionerem.

Jaké značky:
Já osobně jsem použila dvě. U lush mi nesedl odstín (Caca brun) a svojí poslední šanci jsem dala značce HenneColor, kde to sice bylo už lepší, ale po několikátém barvení lushem už henna nějak dobře nechytala.
Před barvením x po několika barveních

Proč jsem přestala:
Tak, teď přiznám barvu, já jsem po nějakém čase přestala. Jedním z nejmarkantnějších důvodů byl ten, že já jsem ještě pořád bláznivý experimentátor, na hlavě chci kde co a pořád se tak nějak hledám. Jenže tohle vám henna nedovolí. Poměrně špatně se z vlasů dostává, takže je třeba si to dobře rozmyslet a také asi největší úskalí, nedá se přesně regulovat odstín. Vy si sice koupíte hnědou, ale co henna dělá je to, že zvýrazňuje váš přirozený podtón a odstín vlasů. Můj přirozený odstín je velice teplý a rezavý, ale ten henna vytáhla naprosto šíleným způsobem a mně samotné tahle barva neslušela. Ale to už bylo pozdě, vzpomínáte, jak jsem říkala, že se henna z vlasů špatně dostává?
Následně jsem chtěla přejít na chemii, a tady přichází to úskalí. Měla jsem vlasy nechat asi čtvrt roku odrůst, aby se henna alespoň trochu vymyla a vpustila dovnitř nějakou chemii, protože henna vlas obalí, kdežto chemie se potřebuje pořádně zažrat dovnitř. To se mi samozřejmě nelíbilo, vymytá nejednotná barva a nějaký ten odrost. Ale byla to holt potřeba. Došla jsem k tomu, že je pro mě pohodlnější chemie a na hennu možná přejdu v nějakém věku, kdy už budu vědět, co na té hlavě vlastně chci. :)
Největším plusem však je, že henna dělá vlasy nádherné. Pevné, zdravé a lesklé. Asi proto jí propadlo velké množství žen. Je důležité zvážit tu pohodlnost nad zdravím a neničením vlasů, protože tohle já o chemických barvách opravdu říci nemohu :)
Důležité zásady, kterých se držet a pamatovat je:
1.Nebarvěte hennou čerstvě chemicky obarvené vlasy
na některých hennách dokonce stojí, že je nesmíte vůbec dávat na peroxidem ošetřené vlasy, pořádně přečíst návod, můžou vám vlasy zezelenat. Jinak mezi chemií a hennou minimálně měsíc, nejlépe dva, odstup.
2.Nebarvěte hennou, pokud víte, že u dané barvy nezůstanete dlouho
3. Nebarvěte hennou v čerstvě umyté koupelně :))


4. Z chemie se dá většinou vždy přejít na hennu, ale z henny na chemii už to jednoduché není


5. Jak chytne barva, kterou vyberete, velmi záleží na odstínu vašich vlasů


6. Henna má většinou červené nebo rezavé odlesky


7. Henna vlasy zpevňuje a posilujeDoufám, že pokud jste váhali, článek vám nějakým způsobem přispěl a něco nového jste se dozvěděli.
Tak, momentálně mě toho víc nenapadá, dejte mi určitě vědět, jak se barvíte vy, jestli máte zkušenosti, jestli byste něco dodali, případně se můžete na něco zeptat :)
xoxo, P.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 barlie barlie | Web | 7. února 2016 v 10:43 | Reagovat

Zrovna když jsem teď ve čtvrtek si barvila vlasy, jsem opět stála v drogerii nad hennou a přemýšlela nad ní :D
Já už si barvím vlasy všehovšudy asi tři roky? a většinou jsem šla na červenou (ikdyž jednou jsem šla na zrz a teď mi to chytlo fialově :D), takže jsem nad hennou dost přemýšlela, protože by byla lepší pro vlasy, ale nevím, já bych chtěla mít vlasy fakt červený a trochu se obávám, že ikdyž si dám tu červenou, tak to nebude tak moc červený, jenom hnědá s odlesky do červenýho což úplně nechci :D

2 liketeenspirit liketeenspirit | Web | 8. února 2016 v 11:55 | Reagovat

[1]: Tak henna má červenou hezkou, ale je pravda, že barevný výsledky jsou věšinou nejistý :D ale tak to máme i u chemie :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama