'ne tak úplně fitness' update 2016

13. října 2016 v 13:00 | P. |  Cvičení
Ahoj! Dneska tu pro vás mám článek, který jsem vůbec nevěděla jak nazvat. Chtěla bych vám trochu přiblížit svou životosprávu, a jelikož poslední článek, který jsem na tohle téma napsala, pochází z roku 2014 a v tomhle roce právě frčely nejrůznější fitness rutiny a i když mi tohle jméno už připadá lehce stupidní v porovnání s tím, že to co dělám já, za fitness nepovažuju, ale jednou jsem si to tak pojmenovala, co už, úděl si ponesu. :)

Jídlo
Prvně bych asi nějak shrnula jídlo. Tý zimě, co je teď, předcházelo někdy léto, s ním prázdniny, a tak dále. To je pro mě úplně nejzlomovější období, kdy začnu jíst tak trochu jako prasátko, střídám to s tím, že z lenosti, kdy vám nikdo neuvaří, nejím třeba vůbec a tyhle stravovací návyky mi bohužel posléze i zůstaly, což je pro zdraví a normální fungování samozřejmě průšvih. Rozhodla jsem se proti tomu zakročit tak, že jsem zašla k výživové poradkyni, která mi poradila, co mám jíst, kdy a kolik, což je přesně něco, co člověk s tak pokřivenýma představama o jídle vůbec nechápal. Dozvěděla jsem se taky, kolik kilo mi chybí, kolik z toho jsou svaly a mám vám teda opravdu na čem pracovat. :) Takže se momentálně snažím, bylo mi doporučeno jíst víc luštěnin, červenýho masa a ryb, s čímž se ještě budu trochu prát, ale jsem plně odhodlaná tyhle suroviny vecpat, kam to jen půjde.


Pohyb
Co se týče pohybu, tak historie toho, jak se teď hýbu, sahá asi rok zpátky, kdy jsem absolutně přestala s jakýmkoliv kardiem, protože to prostě nikdy asi nebylo cvičení pro mě, nikdy jsem se u něj nedokázala udržet a tolik mě nebavilo. Asi čtvrtě roku zpátky mě pokořily bolesti zad a začala jsem chodit na rehabilitace, kde jsem se začala protahovat a to je právě to, co mi zůstalo doteď. Protahovat se snažím opravdu často, pořád jsou na mě dost podepsaný ty roky hrbení, sedavýho (spíš teda ležavýho v mým případě) životního stylu a nezvládnu úplně všechno, co bych v tomhle věku měla, ale při každým cvičení, kdy se zase o nějakej mikro-pohyb posunu tam, kde bych měla být, je pro mě hrozně uspokojující.
Co se týče toho kardia, tak jedno mi zůstalo, a tím je v poslední době běh. Dřív jsem taky měla různý běhací aplikace a měřila si úseky a podobně, ale teďka víceméně... obuju boty a vyběhnu, dělám to většinou ve chvíli, kdy potřebuju trochu vypnout a zklidnit.
Co se týče cvičení, který mě ale vzalo úplně nejvíc a znamená pro mě nejen péči o tělo, ale i duši, tím je jóga. Jeí nejdůležitější součást je pro mě dýchání, který jsem dřív taky neovládala úplně dobře a teď je pro mě jóga nebo nějaká její součást v podobě dýchacího cvičení neuvěřitelnej relax. Chtěla bych někdy napsat samostatný článek o tom, co mi dává a co všechno se u mě tím jejím praktikováním změnilo, tak snad se k tomu dokopu brzo. :)


Co pro svoje tělo děláte vy?
xoxo, P.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 neweresth neweresth | Web | 14. října 2016 v 7:47 | Reagovat

No, já jsem tyran vůči sama sobě. Něco jako "zdravý životní styl" mi nic neříká. Co se týče jídla, většinou si dám to, na co mám chuť, i občas se tam objeví nějaká zelenina, ale spíš jím jenom ovoce. Měla bych se se svými návyky zakopat. A pohyb, něco jako, nic po mě nechtějte nebo se tady na místě složím, už při té představě nemám dech. Heh. Marná to exsitence. ^^

2 Reveal-Truth Reveal-Truth | Web | 14. října 2016 v 12:03 | Reagovat

Petra si jen vymýšlí, další herečka z YT, co chce nalákat svou pozornost
http://reveal-truth.blog.cz/1610/konec-petra-lovely-hair#pridat-komentar

3 liketeenspirit liketeenspirit | Web | 16. října 2016 v 19:06 | Reagovat

[1]: Tak jestli ti je tak dobře a jsi s tím takhle spokojená, tak bych to nepovažovala za nějak šílený :)

4 *Shock *Shock | Web | 20. října 2016 v 0:07 | Reagovat

Chtěla bych začít cvičit i zdravě jíst, ale já si furt říkám "dneska ne" nebo "není čas.. a tak no.." jsem fakt líná bytost. Chci se k tomu tak hrozně moc dokopat. Achjo. Snad někdy.

tebe ale upřímně obdivuju za to, že nejsi líná jak já :D.

Doufám, že článěk o tvém cvičení napíšeš, ráda bych si ho přečetla! :-).

5 Aaaucemub Aaaucemub | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 10:47 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

http://segwayverona.com/

6 MatthikFlarp MatthikFlarp | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 18:40 | Reagovat

8767 Препараты для быстрого повышения потенции у мужчин http://ru33.menshealthed.ru 0322

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama