co dělám, když se cítím zle

1. listopadu 2016 v 17:59 | P. |  Články
without the dark you'd never see the stars
Ahoj všem! V poslední době tak nějak nevím, jak se pohnout z místa. S průběhem podzimu se ze mě stává unavená, nemotivovaná bytost, který dělá problém vstát z postele a trochu se začlenit do... života. I když se pořád snažím žít jako normálně, učit se, chodit ven s kamarádama a věnovat se nějakejm koníčkům, všchno už dělám s mírnou nechutí a úzkostí. Je pro mě neskutečně těžký se k něčemu přemluvit, všechno mi připadá zbytečný. Tímhle přístupem jsem si zadělala na spoustu restů, který budu muset v dohledný době vyřešit a na to budu muset někde sebrat sílu. Trčím na místě. Na druhou stranu jsem to už párkrát zažila a naučila se tohle horší období brát jako součást života. Jak je přečkat co nejlépe a nepropadat se hlouběji do psychický nepohody?
V první řadě je nutno pamatovat si, že téměř všechno je dočasný. Rány se časem hojí, utrpení se stává snesitelnějším a na spoustu věcí, který vám kdysi připadaly jako konec světa, si dnes ani nevzpomenete. Je důležitý si uvědomit, kolik už jste toho stihli překonat a že i přesto, že jste to měli za nejhorší katastrofu, přišly šťastný chvíle. A já slibuju, že na vás čekaj i v tomhle případě.
Smutek je naprosto přirozená součást života, která se musí přijmout. Smutný jsou přece někdy i zvířata. Naučit se ho zvládat je proto hrozně užitečná dovednost.
Když cítím, že emočně trčím na místě, jak jsem popisovala, snažím se udělat několik opatření. Jedním z prvních je, že chci uniknout. Čím nemyslím to, že když mě to ve škole už nebaví a štve, sbalím se a odejdu. Škola je právě fajn v tom, že vám pomáhá v těchto chvílích, kdy nemáte sami pro nic motivaci, udržet si nějaký režim. Ráno vstáváte a čistíte si zuby, protože musíte. Bavíte se s lidmi, a taktéž musíte. Učíte se, protože to potřebujete. Někdy mě tenhle režim nebaví a pěkně štve, ale v určitých chvílích mi dává najevo, že je vlastně aspoň něco v mým životě v pořádku, od čeho se můžu odrazit. Tahle věc se dá aplikovat i na jiný věci, třeba mě uklidňuje rytmus toho, že ať se děje cokoliv mně, příroda a všechno ostatní normálně funguje. Na podzim padá listí, večer se setmí, ráno zase lidi choděj do práce, jezděj auta, všechno funguje jak má. O to se dá aspoň na chvilku podepřít.
Pak odvedu pozornost. Tohle je ten těžší bod, protože jak jsem říkala, všechno mi najednou připadá jako strašná otrava. Důležitý je se tím nenechat pohltit a vědět, že pokud pro mě není ta daná činnost smrtelně důležitá, můžu ji s klidem a bez výčitek odložit. A k tomu odvádění pozornosti, prostě si vyberu něco, co se mi v tý chvíli dělat chce. Většinou odvádím pozornost sportem nebo třeba úplně nejjednodušeji nějakým filmem. Když musím hodinu a půl řešit smutnej život americký středoškolačky, aspoň si nemůžu bědovat nad svým. Nebo hudbou. Ale to pozor, někdy mám tendenci se trochu sebetrýznit a pouštět si nostalgický písničky a tím se akorát sama zahrabávám hloubš.
Snažím se nezapomínat na zdravý jídlo, jídlo je jako motor pro váš organismus a když má auto slabej motor, taky vám nepřejede přes kopec, tak si lze tu situaci představit. Dýchání je neskutečně důležitý, když v mozku není kyslík, nemůže pořádně přemejšlet a my chceme přece něco vyřešit. Sport vyplavuje endorfiny, prokrvuje nám tělo a může pro nás fungovat jako neskutečný odreagování a odpojení se od reality. Všechny tyhle aspekty by se podle mě měly držet pod kontrolou.
Nenechávám si to pro sebe. Věřte mi, nikdy nejste v ničem sami. V těch nejhorších náladách, který už sama nezvládám je neskutečně uklidňující třeba jen slyšet hlas někoho, kdo se stará a koho mám ráda. Chce to nebát se říct si o pomoc.
A co děláte v tísni vy?
xoxo, P.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikola • newin.blog.cz Nikola • newin.blog.cz | Web | 1. listopadu 2016 v 18:14 | Reagovat

Já si třeba vždycky říkám, že na všem se musí najít něco pozitivního a to se snažím i v tomhle počasí, někdy to je těžší ale zase všude jsou barvičky, člověk může jít na procházku.

2 neweresth neweresth | Web | 6. listopadu 2016 v 9:37 | Reagovat

Heh, ano, mnohdy demotivovaná, v myšlenkách, sobecky zameřená na sebe. Jo, mám ráda chmurné počasí, ikdyž cítím, že všechno je úplně zbytečné. Krásný sluneční svit za chladného počasí, kouzelné, prosvítá skrze mraky. Většinou se z toho musím vyspat, ikdyž je to koloběh, pořád se mě to drží, ta moje marnost a tak. Někdy si přeju, abych neviděla, neslyšela nebo nebyla - absrudní, děsí mě moje myšlenky, jsem na sebe naštvaná, že jsem naštvaná. Nesmysl. Heh. Doufám, že někdy najdu něco, co mě vždycky potěší. ^^

3 Peterlal Peterlal | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 18:58 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

4 ZacharyPef ZacharyPef | E-mail | 31. prosince 2017 v 4:55 | Reagovat

Hello. And Bye.

5 RonaldoPhymn RonaldoPhymn | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 5:24 | Reagovat

Hola, Me gusta mucho tu sitio, ?sigue haciendolo mejor!
http://onl.spaintitangeles.men

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama